Darmowa dostawa od 200zł - 30 dniowe prawo zwrotu

Buty narciarskie K2 MINDBENDER 100 - 10D2102/11

SKU
10D2102/11
i
Nie znalazłeś dla siebie koloru lub rozmiaru? Nic nie szkodzi. Sprowadzimy go dla Ciebie prosto od producenta! Napisz do nas lub zadzwoń!

 

Wysyłka:    do 24 godzin

Dostawa:    od 15 zł - Paczkomaty InPost, kurier DPD lub InPost

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 200 zł! 

Zwrot:        do 30 dni


Buty narciarskie K2 MINDBENDER 100 - 10D2102/11

SKU
10D2102/11

Buty narciarskie K2 MINDBENDER 100

Mindbender 100 to nowy model butów free-turowych. Termoformowalny , wypełniony technologiami pozwalającymi ci cieszyć się jazdą jak i swobodnym podchodzeniem. Super lekka, skorupa Powelite Shell (waga 1700 gram) dzięki użyciu czerech rodzajów sztywności materiału TPU , buty Mindbender K2 posiadają różną twardość w zależności od strefy. Najtwardszą częścią jest umieszczony z tyłu butów materiał Powerfuse Spyne (najbardziej wpływająca strefa na ogólną sztywność konstrukcji) , kolejny , mniejszy stopień twardości to dolna część butów (umieszczona bezpośrednio nad podeszwą) , następnie środkowa cześć skorupy (ona również na wpływ na przekaz energii buta na narty) i ostatnia najmiększa , strefa wkładania stopy do buta czyli miejsce bezpośrednio pod klamrami (ta strefa ma największy wpływ na wygodne zakładanie/ściąganie butów). Wszystko po to aby twardość , przekaz energii był znakomity a zarazem waga a co za tym idzie również wygoda były bezkompromisowe. Skorupa ta jest w pełni termoformowalna. Zasilane Filozofią E3 (Energy Efficient Engeneering - Energetycznie Wydajne Projektowanie), zapewniają doskonały przekaz energii. Z kolei odpowiedni flex oraz niezrównane dopasowanie do stopy uzyskać można dzięki zastosowanym wkładkom Ultralon – LuxFit Pro Tour. Wkładki Ultralon dopasowują się do indywidualnego kształtu stopy pod wpływem naturalnego ciepła stopy. Możemy również przyśpieszyć ten proces wygrzewając wkładki w specjalnych piecykach. Operację taką zaleca się przeprowadzeniu tylko wykwalifikowanemu serwisowi bootfit. Buty fabrycznie z podeszwami GripWalk. 10-17 stopni pochylenia przedniego , 50 stopni ogólnego zakresu ruchu , buty kompatybilne również ze standardowymi wiązaniami do narciarstwa alpejskiego. Wewnętrzny botek z elastycznymi sznurówkami , używanymi przy podchodzeniu aby maksymalnie unieruchomić stopę , botek posiada również „flex zones” strefy zgięcia. 

Technologie:

Powerlock Spyne – to wytrzymały, precyzyjny i intuicyjny mechanizm.  Powerlock Spyne pozwala na 50-stopniowy zakres ruchu podczas jazdy na nartach. Mechanizm ten można również stosować w celu dostosowania pochylenia buta do przodu pomiędzy 10 º a 17º.

Fast Fit Entry - miękki TPU zaprojektowany w obszarze skorupy Powerlite dla szybkiego i łatwego zakładania i zdejmowania buta.

Integrated Tech Fittings – dzięki zastosowaniu tej technologii podeszwy butów są kompatybilne zarówno z wiązaniami DIN-alpine, jak i wiązaniami Tech bindings.

Friction Free Cuff Pivot- technologia ta ułatwia i poszerza zakres wykonywanych ruchów podczas jazdy.

Grip Walk Outsoles- system stosowany dla lepszej przyczepności i dodatkowego komfortu podczas chodzenia i stania w butach narciarskich. Jednocześnie nie spowalnia on podczas jazdy na nartach. Dostępne jako podkładki już zainstalowane w butach lub sprzedawane oddzielnie.

Flex:100

Waga: 1700g (rozmiar 26,5)

Szerokość: 100 mm

Wkładka: Lux Fit Pro Tour

Rozmiary: 24.5, 25.5, 26.5, 27.5, 28.5, 29.5, 30.5

Dane techniczne:

Więcej informacji
marka: K2