Podkategorie

Filtry

Włączone filtry:
Producent

Dostawa

Twisto w Sportmix - Kup, sprawdź i zapłać później

Kaski narciarskie Znaleziono 127 produktów.

Pokazuje 1 - 24 z 127 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 127 elementów
Kaski narciarskie

Kaski Uvex narciarskie i snowboardowe

Kaski narciarskie i snowboardowe Uvex

Zabierając się za zakup kasku na narty albo na snowboard powinniśmy pamiętać o kilku konkretnych zasadach dzięki którym rzeczywiście nabędziemy sprawdzony sprzęt. Taki w którym zapewnione będzie na stoku zarówno nasze bezpieczeństwo jak również i komfortowa jazda. Wielu osobom może wydać się to nieco przesa...

Kaski Uvex narciarskie i snowboardowe

Kaski narciarskie i snowboardowe Uvex

Zabierając się za zakup kasku na narty albo na snowboard powinniśmy pamiętać o kilku konkretnych zasadach dzięki którym rzeczywiście nabędziemy sprawdzony sprzęt. Taki w którym zapewnione będzie na stoku zarówno nasze bezpieczeństwo jak również i komfortowa jazda. Wielu osobom może wydać się to nieco przesadzone ostrzeżenie czy też zabawne, mimo to warto napisać iż kupując kask na narty mamy wybrać właśnie taki a nie model na rower czy też do wspinaczki górskiej. Innymi słowy tylko i wyłącznie kask narciarski posiada odpowiednią homologację jak również spełnia wymogi norm technicznych. Kupując powinno się też dopasować typ kasku do własnego stylu jazdy.

W dobrych sklepach obecnie można wybierać: − kaski pełne czyli tak zwane skorupy ochraniające całą głowę − 3/4 te chronią okolice uszu miękkim ale odpowiednio wytrzymałym materiałem, który może być też wymieniany na cieplejszy albo bardziej przewiewny w zależności od potrzeby W sklepach dostępne są też kaski zawodnicze z klasyczną „szczęką” Jednakże jeżeli nie zamierzamy wybierać się na pozatrasowe zjazdy zupełnie wystarczające są wspomniane wcześniej typy kasków. Jak łatwo się domyślić amator ledwo mieszczący się w zakrętach i z kaskiem zawodowca na głowie budzi głównie śmiechy.

Kluczowym elementem podczas zakupów jest samo przymierzenie kasku - nie powinien być zbyt luźny jednocześnie też nie może uciskać głowy w strategicznych punktach. Najlepiej jest kupować w dobrych sklepach gdzie zawsze można liczyć na pomoc fachowych przedawców. Jeżeli przypadkiem nie możemy liczyć na sprzedawcę pamiętajmy że kask nie może spadać na oczy ani dotykać krawędzią karku.

Charakterystyczne jest iż przy próbie przekręcania powinien poruszać się razem ze skórą na czole. Skupiając się na najważniejszym nie można zapominać o tak zwanych detalach czyli tym czy kask jest przystosowany do integracji z goglami, czy posiada system wentylujących kanalików, jakości wyściółki wewnętrznej. Kaski narciarskie i snowboardowe Uvex z wyższej półki mają też takie udogodnienia jak możliwość korzystania z bluetootha. Z pewnością kierując się tymi zasadami uda się kupić dobrze dopasowany kask każdemu narciarzowi.

Więcej