Podkategorie

Filtry

Włączone filtry:
  Producent

  Twisto w Sportmix - Kup, sprawdź i zapłać później

  Kije Znaleziono 33 produktów.

  Pokazuje 1 - 24 z 33 elementów
  -10%

  149,98 zł 134,99 zł
  Pokazuje 1 - 24 z 33 elementów
  Kije

  Kije turystyczne to obecnie jeden z najpopularniejszych sprzętów turystycznego. Używają ich  zarówno osoby przemierzające górskie szlaki, jak i amatorzy rekreacji na świeżym powietrzu, którym zależy na utrzymaniu dobrej kondycji fizycznej.

  W zależności od przeznaczenia wyróżnia się 2 główne rodzaje kijków:

   Kije trekkingowe przeznaczone są do chodzenia po górach, terenach trudnych. Zazwyczaj posiadają budowę teleskopową, która umożliwia złożenie kijków i umocowanie ich do plecaka. Rękojeść, w którą wyposażone są kijki skonstruowana jest tak, aby można je było utrzymywać w pozycji pionowej. Kije do trekkingu posiadają najczęściej systemy amortyzacji, co nie tylko podnosi komfort użytkowania ale przede wszystkim chroni stawy przed wstrząsami. Kije trekkingowe przyśpieszają tempo marszu, a przy tym pomagają zachować równowagę na szlaku. Przydają się zwłaszcza podczas zejść ze stromych stoków. Stosując kijki do chodzenia w góry odciąża się kręgosłup i stawy kolanowe, jednocześnie kształtując mięśnie klatki piersiowej, barków i rąk.

  Kije Nordic Walking muszą być dostosowane do specjalnej techniki chodzenia, która polega na umiejętnym odepchnięciu się rękami tak, aby stawy skokowe, kolanowe i kręgosłup nie były aż tak zaangażowane. Kijki mogą mieć różne końcówki - jedną gumową, której używa się do chodzenia po twardym podłożu oraz drugą szpiczastą, przeznaczoną do spacerowania po plaży czy lesie. Kije nordic walking mają służyć aktywizacji górnych partii ciała, a przy tym odciążać partie dolne. Osoba stosująca kije nordic walking przyśpiesza marsz i wydłuża swój dystans dzięki odpychaniu się od podłoża.

  Aktywność na świeżym powietrzu jest niezwykle cenna dla zdrowia! Kiedy maszerujesz z kijkami, nie tylko pobudzasz do pracy mięśnie całego ciała, lecz także dodatkowo dotleniasz organizm. Wybierz kije odpowiednie do uprawianej aktywności i ciesz się czasem spędzonym na świeżym powietrzu!