15% dodatkowego rabatu na wszystko - kod: lato15

Tabela rozmiarów Meindl

Jak zmierzyć stopę i dobrać idealny rozmiar butów Meindl?

Pomiar długości stopy należy przeprowadzić przystawiając piętę do nieruchomego przedmiotu np. ściany i w takiej pozycji zaznaczamy koniec palców stopy. Pomiar należy przeprowadzić w skarpecie. Pomiar wykonujemy dla dwóch stóp i przyjmujemy większy wymiar. Tak zmierzoną długość przyporządkowujemy do rozmiaru UK (bądź EUR) podanego w tabeli. Nie zalecamy - ze względu na dużą niedokładność - obrysowania stopy a następnie mierzenia tego obrysu.

Należy mieć na uwadze, iż rano stopy są mniejsze, a także wraz z upływem lat zmniejsza się sklepienie. Poza tym nie wszystkie „kopyta“ różnych producentów są tej samej wielkości. Nie upieraj się przy „swojej” wielkości buta. Porównaj aktualnie zmierzoną długość stopy z dołączoną tabelą marki Meindl. W razie wątpliwości wybierz but nieco większy - przede wszystkim but nie może być za mały.

Obowiązuje jedna surowa zasada iż w pasującym bucie z przodu powinno zostać jeszcze około 1 cm zapasu, co całkowicie wystarczy na komfortowe użytkowanie buta w skarpecie trekkingowej. Palce stopy w skarpecie nie powinny dotykać czubka buta trekkingowego, jeśli tak będzie praktycznie niemożliwe okaże się schodzenie z góry. Dobre skarpety trekkingowe potrafią zwiększyć rozmiar stopy o 1/2 lub nawet 1 cały rozmiar.

Na dobór rozmiaru obuwia mogą mieć wpływ jeszcze inne czynniki np. tęgość stopy, wysokość podbicia jak również preferencje samego użytkownika